Pokládka a údržba ▾

Rekonštrukcia starej cementovej podlahy, Terrazzo

SME RADI, ŽE STE SA ROZHODLI PRE CEMENTOVÚ DLAŽBU ALEBO TERRAZZO

 

Staré cementové dlaždice vyrobené na prelome storočia sú veľmi odolné kvôli hrúbke vrstvy pigmentu – 3 až 4 mm. Na mnohých miestach sú dlažby staršie ako 100 rokov. V historických budovách, schodiskách a verejných inštitúciách. Je tu poznať zub času. Vo väčšine prípadov nie je obnova dlaždíc a leštenie povrchu vôbec možné. V takýchto prípadoch je vhodné vymeniť dlažbu za prakticky rovnakú ako bola pôvodná.

 

KONVENČNÁ TECHNOLÓGIA V MODERNOM SVETE

 

Náš dodávateľ ​​má takmer 20 rokov skúseností s výrobou cementových dlažieb a terrazzo listov. Naše dlažby sa vyrábajú tradičnou ručne vyrábanou technológiou, s lisovaním za studena a odlievaním do foriem.

Oproti pôvodnej výrobe sa vo výrobnom procese modernizovali iba metódy miešania a lisy, ale najdôležitejší prvok zostáva starý: každý list sa ručne vyrába individuálne.

 

OKREM 100 ROČNEJ PATINY DOKÁŽEME ZREKONŠTRUOVAŤ (VYROBIŤ) VŠETKY RELEVANTNÉ PARAMETRE PÔVODNEJ DLAŽBY

 

KOMODITA

Zloženie je veľmi podobné starým pôvodným dlaždiciam: vrchná vrstva je Portlandský cement sfarbený pigmentom a spodná vrstva je nesúci betón. Pracujeme iba s vysoko kvalitnými a overenými surovinami a samozrejme naše výrobky majú aj 5-ročnú záruku.

ROZMERY, TVARY, HRÚBKA
V súčasnosti sa dajú vyrábať tieto veľkosti a tvary:

Štvorcové dlaždice: 7 × 7 cm Ι 10 × 10 cm Ι 14 × 14 cm Ι 15 × 15 cm Ι 17 × 17 cm Ι 20 × 20 cm Ι 25 × 25 cm Ι 30 × 30 cm
Šesťhranné strany: 15 × 17 cm Ι 17 × 20 cm Ι 20 × 23 cm Ι 25 × 28 cm Ι 30 × 34 cm
Šesťuholníkové strany: 17 × 17 cm × 20 × 20 cm

Unikátne tvary: arabeska, rybačka, kosoštvorec, sokel
Mimo nich dokážeme vyrobiť akúkoľvek veľkosť a tvar, ale musíme vytvoriť vlastnú formu, čo spôsobuje ďalšie náklady.

Najbežnejšie veľkosti, 17 × 17 a 20 × 20 cm sa zvyčajne vyrábajú s hrúbkou 1,5 cm, ale samozrejme ich tiež môžeme vyrobiť v hrúbke originálu (zvyčajne medzi 15 a 25 mm).

FARBY
Presná rekonštrukcia farieb vyžaduje originálny základ vzorky, ktorý umožňuje zmiešanie farebných pigmentov v správnom pomere.

POVRCH
Dlaždice môžu byť vyrobené s klasickým hladkým povrchom cementovej dlaždice, reliéfnym povrchom a kamenným terrazzovým povrchom.