Objednávka a kúpa ▾

Kvalita & Záruka

Čo je potrebné vedieť pri kúpe cementovej dlažby?

Nasledujúce:

Cementová dlažba je neglazovaná dlaždica, nepálená keramika lisovaná za studena, hrubá 1,5 cm pórovitá plocha. Vrchnú vrstvu dlažby tvorí pigment v hrúbke 3 až 4 mm. Pokiaľ by ste sa stretli s dlažbou, ktorá je zafarbená iba na povrchu, ide len o imitáciu cementovej dlažby.
Neexistujú žiadne „generácie “ cementových dlažieb, táto technológia je už 150 rokov rovnaká.
Opotrebiteľný povrch je možné skontrolovať zboku. Ak nie je dostatočne hrubý, dlaždica bohužiaľ nebude odolná. Cementová dlažba je v tomto ohľade špeciálnym výrobkom: vzhľadom na hrúbku má trvanlivosť najmenej 80 – 100 rokov. Povrchy cementových dlažieb v kuchyni starých rodičov alebo na starých schodiskách nie sú krásne iba náhodou. Ak sa na povrch dlažby tlačia iba vzory cementových dlažieb, potom už nemôžeme hovoriť o cementových dlažbách, nanajvýš iba dlaždiciach so vzorom cementových dlažieb.
Kvalita cementovej vrstvy je v zásade určená kvalitou použitého cementu a mramorového prášku: ak je podklad veľmi prašný a drobivý, potom bol základný materiál neadekvátny a dlaždica nebude trvanlivá.
Výroba cementových dlažieb nie je lacná vzhľadom na technologicky a časovo náročnú technológiu výroby, takže si dávajte pozor na cenovo výhodné dlažby. (Ale samozrejme, vysoká cena sama o sebe nemusí byť nevyhnutne zárukou dobrej kvality …).
Po impregnácii nesmú dlaždice absorbovať vodu, farby sa nesmú zliať a musia byť ostré.

Aká je záruka?

Orient Decor garantuje kvalitu, trvanlivosť a odolnosť voči oteru cementových dlažieb v súlade so slovenskými zákonmi.

Na čo nezabúdať?

Objednávka s potvrdením objednaného tovaru.
Originálna faktúra.
Dodržiavanie pokynov na pokládku je predpokladom pre zachovanie záruky! Môžete to zdôvodniť pomocou denníka stavebníka.
Pretože obsah škatúľ sa po prijatí každej dodávky kontroluje námatkovo, v prípade akýchkoľvek problémov s kvalitou dlažby (poškodená hrana, poškriabaný povrch, problém s farbou atď.) je potrebné to pred pokladaním oznámiť predajcovi . Za estetické chyby, ktoré vzniknú v dôsledku pokládky chybných dielov, Vás nebudeme odškodňovať!

Kedy padá záruka?

Problémy, ktoré sa vyskytli:
Nesprávne upravený alebo nerovný povrch
Ak neboli dodržané stanovené doby sušenia
Znečistený povrch následne naimpregnovaný
Nevhodné použitie lepidiel, materiálov, škárovačky a pod.
Dlaždice, ktoré sú viditeľne poškodené alebo majú inú farbu a boli už položené
V takýchto prípadoch budeme konať iba v súlade so stanoviskom Občianskeho zákonníka a nezávislého inštitútu kontroly kvality vyžadovaného platnými zákonmi.

Máte certifikát kvality pre dlaždice?

Naše cementové dlažby boli testované v špecializovanom laboratóriu určenom úradom v súlade s platnou legislatívou. Naše dlažby tiež získali najlepšie hodnotenie v testoch odolnosti voči TÜV. Certifikát „Performance Statement“ si môžete stiahnuť na základe správy zo skúšky tu: