Cementová dlažba

Pred objednaním si prečítajte našu príručku o praktickom použití dlaždíc.

Pred objednaním si prečítajte našu príručku o praktickom použití stránok. Cementové dlažby môžete pokladať do celého bytu ako dlažbu aj obklad.

Cementová dlažba v kúpeľni

Áno, cementovú dlažbu ,môžte bezpečne použiť aj do vlhkých aj mokrých miestností. Po povrchovej úprave ich môžete bezpečne použiť na podlahu a stenu v sprchovom kúte. Chôdza naboso po cementových dlaždičkách je veľmi príjemný pocit.

Cementové dlaždice sa dodávajú bez povrchovej úpravy, takže po pokládke musí byť povrch dlažby (obkladu) bez ohľadu na to, kde je umiestnený, impregnovaný a podľa nášho názoru sa oplatí aj voskovať na exponovaných – namáhaných miestach (chodby, kuchyne, obklad medzi kuchynskou linkou). Je potrebné dávať pozor, aby ste ošetrenie neodstránili pomocou kyslého (epoxidového) čističa.

Pre inšpiráciu môžte kliknúť na nasledujúce z našich referenčných galérií:

Je možné umiestniť cementové dlaždice na stenu?

Áno, je to možné ! Naše ručne vyrábané dlažby a obklady zdobia veľa kuchýň v bare nad pultom – inšpirujte sa prehliadaním našich referencií.

Majte však na pamäti hrúbku dlaždíc. Je to potrebné vziať do úvahy pri stretaní dlaždíc a horných skriniek linky. Po správnej povrchovej úprave nie je ich použitie problematickejšie ako pri keramických obkladoch.

Ak sa dlaždice umiestňujú na stenu, je vhodné pred položením vykonať povrchovú úpravu (impregnáciu), pretože impregnačná tekutina je absorbovaná lepšie a rovnomernejšie vo vodorovnej polohe.

Cementová dlažba a podlahové vykurovanie.

Áno. Cementová dlažba sa vďaka svojej hrúbke zahrieva síce pomalšie, ale teplo si dlhšie aj udrží. Ak dlažbu umiestnite do rekreačného domu, ktorý by ste pravidelne používali počas vykurovacieho obdobia, uvedomte si, že v piatok večer bude vyhriaty o niečo pomalšie: premyslite si to skôr, ako sa pre cementovú dlažbu rozhodnete.

Terasa, balkón?

Áno, cementové dlaždice sa môžu používať aj v exteriéry, ale nezabudnite na nasledovné:

 • Dlaždice by sa mali umiestniť čo najviac na chránené, trochu prekryté oblasti.
 • Zhora je povrch úplne chránený proti poveternostným vplyvom (impregnácia + vosk).
 • Zo spodu je veľmi dôležité, aby v zime zostali suché, pretože spodnou stranou dosiek je betón na báze mramoru, ktorý neobsahuje nemrznúcu alebo izolačnú hmotu. Ak je povrch dlhodobo zvlhčený zospodu alebo z boku, môže byť z dlhodobého hľadiska nestály – v dôsledku neustáleho rozmrazovania cementu môžu cementové vrstvy prasknúť.
 • Preto, najmä na terasách, schodoch a chodníkoch s prístupom do záhrady, je dôležité, aby dlažby neboli chránené iba zhora, ale taktiež bolo zamädzené vlhkosti zdola, preto by sa osobitná pozornosť mala venovať bočnej a spodnej izolácii dlažieb. Spravidla to vykonáva remeselný odborník s kovovým uzatváracím profilom. Pred rozhodnutím sa však poraďte so stavebným odborníkom.

Na čo nezabúdať?

Uvedomovať si hrúbku. Cementové dlaždice sú hrubé 1,5 cm, teda oveľa hrubšie ako keramické dlaždice. Pri pokladaní dlaždíc by ste mali vziať do úvahy, že spolu s lepidlom má dlažba výšku cca 2 cm.

Aké je škála farieb a dizajnov cementovej dlažby?

Naša plnofarebná paleta pozostáva zo 100 odtieňov, ktorú si môžete pozrieť v našom dizajnéri  Všetky dizajny, ktorých je taktiež skoro 100 si môžete objednať v rôznom farebnom prevedení. Dôležité je brať na vedomie 2-3 mesačnú dodaciu lehotu.

Je možné si objednať vzorky?

V prípade záujmu vieme poslať aj vzorky. Ak by sme nemali skladom konkrétne farebné prevedenie, vieme Vám zaslať zvolené odtiene + vybraný dizajn cementovej dlažby.

Páči sa mi vzor, ktorý nie je vo Vašej ponuke.

Ak nejde o dizajn chránený autorskými právami, je možné ho vyrobiť (staré klasické vzory nie sú chránené autorskými právami). Každý nový vzor bude mať svoju vlastnú šablónu, ktorej výroba trvá asi týždeň. Náklady na vyhotovenie šablóny sú cca 60,00 € . V prípade objednávky nad 30 m2 vám nebudeme túto sumu účtovať.

Aké rozmery máme?

Naše cementové dlažby sú vyrábané v týchto veľkostiach:

 • 10 x 10 cm
 • 7 x 7 cm
 • 17 x 17 cm
 • 20 x 20 cm
 • 25 x 25 cm
 • 15 x 17 cm – šesťuholník (hexa)
 • 20 x 23 cm šesťuholník (hexa)
 • 25 x 28 cm šesťuholník (hexa)
 • 20 x 20 cm osemuholník (okta)
 • 20 x 20 cm bordúra
 • 20 x 10 soklový prvok

Hrúbka dlaždíc

Cementové dlaždice sú hrubé 1,5 cm, oveľa hrubšie ako keramické dlaždice, takže pri ukladaní dlaždíc by ste to mali vziať do úvahy. Spolu s lepidlom sa dostávame na výšku 2 cm.